Info

To lecim

Dziwnie się pisze informacje o sobie, więc udam, że to nie ja piszę i od tego momentu będę Ona. No to lecim.

Od lat obecna na polskiej scenie komediowej. Pierwsza kobieta w Polsce, która zajęła się stand-upem. Ponad sto występów rocznie, dziesiątki tysięcy widzów i ciągle zwiększające się grono fanów. Zabawna, bezkompromisowa, charyzmatyczna i ze sporym dystansem do siebie i świata. Obecnie w trasie z programem „Moje tabu”. I na tym moglibyśmy zakończyć opis, ale jak macie ochotę poczytać więcej, to poniżej znajdziecie jeszcze trochę informacji.

Absolwentka pedagogiki terapeutycznej, która ani jednego dnia nie przepracowała w zawodzie. Szczęśliwie podczas studiów trafiła do klubu komediowego Gęba w Zielonej Górze, gdzie na dobre zaraziła się chęcią rozśmieszania ludzi. Na początku występowała w kabarecie, brała udział w warsztatach, współtworzyła przeróżne wspólne projekty sceniczne, żeby po kilku latach zająć się już tylko stand-upem. Pierwszy raz wyszła solo na scenę w programie „HBO na stojaka” w 2006 roku. Nie wiedziała do końca co robi, ale wszyscy wkoło mówili, że to właśnie stand-up. Od 2008 roku zajmuje się już tylko tym.

Do teraz na koncie ma siedem pełnowymiarowych programów stand-upowych:

2008: Program bez tytułu
2010: Bez Cenzury
2014: Jeszcze to
2016: Bez Filtra
2018: Winna
2020: Karma Wraca
2021: Moje Tabu

W swoich programach łączy gotowy materiał z improwizacją sceniczną oraz sztuką crowd-worku, którą uwielbia. Interakcje z publicznością sprawiają, że każdy jej występ jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Wielokrotnie widziana w realizacjach TVN, HBO, Polsat, Netflix, Comedy Central, TVP2. Od kilku lat ogranicza udział w nagraniach telewizyjnych i publikuje swoje stand-upy na YouTube.

Brała również udział w Roaście Abelarda Gizy, Diablo Włodarczyka, Tomasza Jachimka i Pudziana.

Ważnym etapem kariery był projekt Stand-up Bez Cenzury, który współtworzyła razem z Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim. Od 2010 do 2015 komicy przecierali wspólnie szlaki dla stand-upu w Polsce.

Razem z Abelardem i Kacprem była współpomysłodawcą Gali Stand-up Comedy, czyli pierwszej dużej trasy stand upowej. Wzięła udział w 5 jej edycjach. W 2019 roku brała udział w największym komediowym wydarzeniu w kraju, czyli trasie Stand-up Show 2019 – The Best Of. Komicy zgromadzili wtedy ponad 100 tysięcy
widzów.

Od 2010 do teraz współtworzy grupę improwizacyjną Siedem Razy Jeden. Razem z Januszem Pietruszką, Wojtkiem Kamińskim i Przemysławem Żejmo raz w miesiącu występują w zielonogórskim Kawonie i robią rasowe wieczory impro.

Od 2014 do 2022 była gospodarzem sceny Stand-up Hybrydy w Warszawie, gdzie zapraszała najlepszych komików w kraju.

W pandemii realizowała cykl „Live z komikiem” prowadząc regularne rozmowy z prawie wszystkimi polskimi stand-uperami. Zapisy rozmów dostępne są na YouTube.

Poza trasami w Polsce, regularnie występuje również za granicą. Odwiedziła Holandię, Szwecję, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Norwegię, Belgię, Danię, Niemcy. W 2021 na Bali po raz pierwszy w życiu zrobiła stand-up po angielsku. I tu przechodzimy do drugiego oblicza Katarzyny Piaseckiej, która swoje życie dzieli pomiędzy stand-upem, a podróżami. Lubi o sobie mówić komiczka podróżniczka.

Dlatego na tej stronie widzicie również osobną zakładkę „podróże”. Ogromna pasja doprowadziła do tego, że na YouTube pojawił się cykl „Piasecka w podróży”.

Aktualnie występuje z programem “Moje Tabu” i równocześnie rozpoczyna przygotowania do trasy z nowym programem, którego premiera planowana jest na
jesień 2023.

* Katarzyna Piasecka na Wikipedii.

Newsletter

Już teraz zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi planami.